Fotografia Ślubna

W fotografii ślubnej możemy wyróżnić kilka stylów fotografowania. Opiszemy kilka z nich. Skoncentrujemy się na: klasycznej fotografii ślubnej, fotoreportażu, fotografii ilustracyjnej, portretowej oraz fotografia mody z wykorzystaniem światła naturalnego.

Klasyczna Fotografia Ślubna

          Główną ideą tego ponadczasowego stylu jest stworzenie pozowanych fotografii do albumu. Fotograf pracuje z wcześniej zaplanowaną listą obrazów, zapewniając, że obejmie wszystkie jej elementy. Zazwyczaj fotografie wykonywane są w plenerze w tradycyjnej ślubnej stylizacji. Aby upewnić się, że każdy szczegół z ujęć jest idealny, fotograf i jego asystenci nie tylko dostosowują swój sprzęt, ale także tło, poprawiają pozycje pary młodej i ich stylizację.

Reportaż

          Zamiast pozować do zdjęć, fotograf śledzi młodą parę i gości przez cały dzień ślubu, wychwytując zachodzące wydarzenia w celu ukazania przebiegu ceremonii. Fotograf musi być w stanie wniknąć w tło i stać się niewidzialnym dla gości w celu uzyskania tych szczerych i niezapomnianych fotografii. Fotoreporter musi mieć dobre oko do wydarzeń i gotowość do szybkiego działania.

Fotografia Ilustracyjna

          To styl, który jest często używany do zdjęć zaręczynowych, jest to przyjemna mieszanka tradycyjnej fotografii i reportażu, z naciskiem na kompozycję oświetlenia i tła. Fotograf wybiera interesujące miejsca do zdjęć i zachęca do relaksu i interakcji. Fotografia ilustracyjna ukazuje spontaniczność narzeczonych, jednocześnie panując nad techniczną stroną wykonywanych fotografii.

Portret

          Tradycyjni fotografowie głównie polegają na precyzji jaką wymaga portret, ukazują człowieka takim jakim jest na co dzień. Pary zainteresowane w bardziej wyraziste rezultaty mogą wybrać portret artystyczny z interesującym światłem i unikalnym rezultatem.

Fotografia Mody

Fotografia mody w fotografii ślubnej zajmuje się głównie na podkreślaniu unikalnej sukni ślubnej. Chociaż nie jest ona stylem głównym w fotografii ślubnej, można wybrać fotografa z dużym doświadczeniem w fotografowaniu mody, by uzyskać efekt glamour podczas ślubnej sesji zdjęciowej.

Światło Zastane

          Zamiast używania lampy błyskowej, fotograf używa światła naturalnego znajdującego się w otoczeniu, zazwyczaj jest to światło dzienne. Wygląd jest ciepły i naturalny. Fotograf musi posiadać umiejętność radzenia sobie z cieniami i z innymi wyzwaniami oświetleniowymi.

Powrót do strony głównej

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *