Najlepszy aparat dla fotografa amatora

Jaki jest najlepszy aparat dla fotografa amatora?

Definicja kim jest fotograf, oraz różnice pomiędzy amatorem oraz profesjonalistą.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, jaki jest najlepszy aparat fotograficzny dla amatorów, to będziemy musieli zdefiniować kilka definicji na początku. Fotograf jest osobą robiącą zdjęcia. Jasne jak słońce. Chciałbym jednak odróżnić fotografa od osoby, która właśnie kupiła aparat fotograficzny. Ogólnie rzecz biorąc, różnica jest zwykle odzwierciedlana przez osoby posiadające aparaty kompaktowe i osoby posiadające tzw. lustrzanki.

Są fotografowie amatorzy i profesjonalni fotografowie. Amatorzy robią zdjęcia tylko dla zabawy, jako hobby lub dla własnego zapotrzebowania. Specjaliści tworzą źródło stałych dochodów z fotografii.

Ciekawostką jest to, że jakość nie zawsze jest czynnikiem różnicującym między nimi. Istnieje wiele fotografów amatorów, którzy robią zdjęcia o lepszej jakości niż profesjonalni fotografowie. A jeszcze bardziej interesujące jest to, że są ludzie oferujący profesjonalne usługi o niższej jakości. Dokonałem tej osobistej obserwacji, kiedy oceniłem konkurs, kiedy stałam się, lub uważałem, że jestem profesjonalnym fotografem.

Trenowałem ciężko, aby stać się profesjonalnym fotografem w zamierzonym celu, patrząc na innych profesjonalistów i porównać je z moimi. Zajęło mi trochę czasu, aby osiągnąć pewien poziom jakości, gdy sądziłem, że jestem gotowy podejść do fotografii jak do budowania własnej firmy. Byłem zdziwiony i zaintrygowany faktem, że znalazłem wiele profesjonalnych studiów fotograficznych lub niezależnych fotografów, oferujących zdjęcia o niskiej jakości, które zmusiły mnie do zastanowienia się, dlaczego tak jest.

Znalezienie najlepszego aparatu dla amatora fotografa jest również wyzwaniem, ponieważ nie ma dobrych i złych tylko lepsze i gorsze. Ja osobiście trenowałem na już bardzo starym sprzęcie Sony Alpha DSLR-A100 z obiektywami jeszcze od Minolty. Dlaczego taki zestaw? Jeżeli chodzi o korpus, to jest bardzo ergonomiczny dla amatora ze względu na dostęp do ustawień manualnych z poziomu jedynie dwóch pokręteł. Obiektywy Minolty wybrałem ze względu na jakość uzyskiwanych obrazków, plastykę, kolory itp. Bardzo ważne jest, by tak dobrać swój pierwszy zestaw fotograficzny by nie zniechęcił nas po obejrzeniu kilku pierwszych zdjęć które są gorszej jakości od niektórych aparatów montowanych w topowych smartfonach.

W dzisiejszych czasach na rynku znajduje się szeroki wachlarz aparatów i stają się coraz bardziej przystępne dla każdego. Linia między poziomem amatorskim a profesjonalistą zanika powoli.

Jaki aparat, na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze i czym się kierować już w następnych wpisach.

Powrót do strony głównej

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *